Екскурсія «Місцями Бойової Слави»

Екскурсія містом Біла Церква від  Білоцерківського Краєзнавчого Музею

Замовити можна безпосередньо в музеї та за тел.:  045 635 55 52 , 045 635 54 61

(При Наявності Транспорту)

Екскурсія  «Місцями бойової слави»для тих, хто цікавиться подіями ХХ століття на теренах Білої Церкви, а їх було чимало.

Найжахливіша з них – це Друга світова війна. Тисячі знищених міст і сіл, мільйони жертв, підірвана економіка — все це лягло важким тягарем на душу й плечі українського народу. Війна стала страшним лихом. Вона не має права повторюватися на нашій землі в тій чи іншій формі, бо головна цінність — це життя людини. Але пам’ять про ту трагедію має жити вічно. Кілька післявоєнних поколінь втілили  пам’ять та шану у пам’ятники, які вилили з бронзи та висікли із граніту.

Екскурсія розпочинається з пам’ятника студентам, викладачам та співробітникам Білоцерківського сільськогосподарського інституту, які загинули у роки радянсько-німецької війни.

Наступною зупинкою буде пам’ятний знак «Літак МІГ-21», який ніби злітає в небо зі свого постаменту і не втримає його навіть бетонна основа. Навколо знака пролягають вулиці, названі на честь відомих льотчиків: Леваневського С.О., Гризодубової В.С., Раскової М.М., Осипенко П.Д.

За бажанням екскурсантів маршрут можна продовжити на висоті 208,4 біля пам’ятного знака радянським і чехословацьким воїнам, які брали участь у визволенні Білої Церкви 1–4 січня 1944 року.

Рухаючись у західному напрямку, за вікном автобуса ви побачите місця, де гітлерівці під час окупації міста, яка тривала майже 900 днів, вчиняли жахливі злочини. Одне з таких місць – район сучасного критого ринку, де у 1941–1943 рр. розміщувалася одна з частин табору для військовополонених №334 та де відбувалися масові розстріли.

Нова сторінка нашого історичного маршруту – пам’ятний знак «Танк Т-34», який став найпершим меморіалом, що увічним героїку радянсько-німецької війни. Танк, який завмер навіки на постаменті, був випущений у 1943 році і пройшов бойовими дорогами  аж до Берліна. Навколо пам’ятного знака вулиці і провулки, в назвах яких увіковічені переможні січневі дні 1944 року: так вул. К.Турчанінова,  Січневого прориву.

Наступним по маршруту бойової слави є пам’ятний знак на братській могилі «Курган», де поховано 122 бійці, а над ними схилила  голову у жалобі скорботна мати, висічена з каменю, і серце її від болю теж перетворилось на камінь.

Останньою зупинкою історичної подорожі стане найбільший у місті меморіальний комплекс – Парк слави, де знайшли вічний спочинок сотні радянських та чеських солдат. Тут, як невгасима пам’ять нащадків,  яскраво палає вічний вогонь,  нагадуючи про  полум’яні дні війни 1941-1945 років. Це місце, де хочеться схилити голову, помовчати і подумки подякувати тим, хто заплатив своїм життям, часто таким коротким та героїчним, за мирне небо та життя наступних поколінь.

Тривалість екскурсії 1,5  години

Замовлення  екскурсій за тел. 045 635 5552 або 045 635 54 61

Напишіть відгук